ÖZGEÇMİŞ

Mete Aslan, (d. 1944, Antakya, Türkiye), Türk siyasetçi.

İlk-Orta-Lise tahsilini Samandağ ve Antakya'da tamamladıktan sonra İstanbul Gazetecilik Yüksekokulu'ndan mezun oldu. Çalışma hayatına Konya SSK Müdürlüğünde başladı. Daha sonra Konya Tekel Başmüdürü oldu.

1983 yılına kadar Konya Belediyesinde Fuar, Otogar , İktisat Müdürlüğü ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 1983 yılında İskenderun Belediye Başkan Yardımcılığına naklen atandı.

1989 Mahalli İdareler seçimlerine kadar İskenderun Belediyesinde görev yaptı. 1989 seçimlerine ANAP Belediye Başkan adayı olarak katıldı. Seçimlerden sonra Niğde ve Elâzığ Çimento Fabrikalarında Yönetim kurulu üyeliği yaptı. Daha sonra Kültür Bakanlığında APK uzmanlığı ve Ankara il Kültür Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.Evli ve ikisi de Avukat olan iki çocuk babasıdır.

1989 Mahalli idareler seçimlerinde Anavatan Partisi İskenderun Belediye Başkanı adayı oldu ancak kazanamadı. 27 Mart 1994 Mahalli idareler seçimlerinde yeniden Anavatan Partisinden İskenderun Belediye Başkan Adayı oldu ve seçimi kazandı. Daha sonra 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ve 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde de Anavatan Partisinden 3. defa İskenderun Belediye Başkanı adayı oldu ve seçildi.

Footer / Srart ================================================== -->